
Versterk de beheersing van onze niet-financiële risico’s in de gehele keten als operational risk manager bij DNB.
Jij hebt impact
Bij DNB werk je midden in het financiële hart van Nederland én Europa. Elke dag zijn we actief op de financiële markten, beheren we omvangrijke beleggingsportefeuilles en onze goudvoorraad, én voeren we samen met de ECB de monetaire operaties uit waarop de stabiliteit van de eurozone steunt. Daarnaast spelen we een centrale rol in het betalingsverkeer: we zorgen dat betaalstromen veilig, efficiënt en betrouwbaar verlopen en dat de onderliggende marktinfrastructuren robuust draaien. Ook stellen we essentiële statistieken op en bewaken we de financiële stabiliteit en het economische beleid.
Deze veelzijdige verantwoordelijkheid vraagt om sterk, professioneel en zorgvuldig operationeel risicomanagement. Als operational risk manager heb jij direct invloed op de kwaliteit en veiligheid van onze processen, systemin en mensen. Je werkt dicht op cruciale maatschappelijke functies, krijgt veel verantwoordelijkheid én volop ruimte om te groeien, te vernieuwen en echt het verschil te maken.
Zo doe je dat als operational risk manager bij DNB
Je bent betrokken bij alle aspecten van ons operationeel risicomanagement en vind het leuk om te werken aan verdere professionalisering van de operationele risicobeheersing. Bij ons werk je niet alleen aan de inhoud maar werk je ook in expertisegebieden samen aan de methodologische doorontwikkeling en implementatie daarvan. Denk hierbij aan specifieke ORM-werkzaamheden binnen third party riskmanagement, informatiebeveiliging, compliance, business continuity management, privacy en artificial intelligence.
Wat ga je precies doen?
Hier doe je dat
Je werkt op ons kantoor in hartje Amsterdam bij het Operational Risk Management cluster (nieuw opgericht per 1 februari dit jaar) binnen het domein Monetaire Zaken (MoZa) van de Centrale Bank. Je werkt samen met 11 energieke en enthousiaste collega’s aan het risicomanagement voor de divisies binnen dit domein, te noemen: Financiële Markten (FM), Betalen, Cash en Marktinfrastructuur (BC&M), Statistiek (STAT), Financiële Stabiliteit (FS) en Economisch beleid en onderzoek (EBO) De cultuur is dynamisch, resultaatgericht en gefocust op continue verbetering. We zijn gewend om verantwoordelijkheid te krijgen en te nemen, en hebben integriteit hoog in het vaandel. Je krijgt volop de gelegenheid om je te ontplooien met training-on-the-job en opleidingen op maat.
Bij DNB werken we hybride. Ons kantoor in Amsterdam is onze thuisbasis, de plek waar we elkaar ontmoeten, waar we met elkaar kennis delen en (samen)werken. Uitgangspunt is dat je ten minste de helft van je wekelijkse werktijd op kantoor bent. Tegelijkertijd is er ook voldoende ruimte om een werkplek en -tijd te kiezen waar we ons werk het beste kunnen doen en waar we zo veel mogelijk waarde kunnen toevoegen. En natuurlijk zorgen we dat je ook thuis uitstekend kunt werken met laptop, telefoon en een goede thuiswerkplekinrichting.
Dit breng je mee
Je beschikt over een stevige persoonlijkheid met een ondernemende instelling, organisatiesensitiviteit en overtuigingskracht. Je bent proactief, nauwkeurig en gestructureerd. Jouw analyses en adviezen zijn goed onderbouwd, met oog voor de behoeftes van de business en je weet ze op een evenwichtige manier te brengen. Daarmee ben je een volwaardige gesprekspartner voor management en andere stakeholders. Bovenal ben je een teamplayer die de juiste energie meebrengt.
Waar zijn we verder nog naar op zoek?
Dit bieden we je
Een 36-urige werkweek met werk midden in de financiële en economische actualiteit. Bij een betrouwbare en maatschappelijk betrokken werkgever die voortdurend inspeelt op de veranderende eisen van onze omgeving. En die doorlopend innoveert. We staan als instelling midden in de samenleving. We vinden diversiteit en inclusie belangrijk en waardevol. Verschillende perspectieven, achtergronden en inzichten vergroten onze denkkracht. Het maakt niet uit wie je bent, waar je bent geboren, waar je in gelooft en van wie je houdt. We zijn vooral nieuwsgierig naar jouw drive naar maatschappelijk effect. Benieuwd hoe wij dat doen en wat onze collega’s hiervan vinden? Lees en bekijk hier meer.
Dit biedt jou volop kansen je verder te verdiepen en nieuwe ervaringen op te doen. In Nederland, maar ook daarbuiten. Je start met een jaarcontract, bij goed functioneren en wanneer de (organisatorische) omstandigheden niet wijzigen is er uitzicht op voortzetting.
De overige goede arbeidsvoorwaarden die horen bij deze functie:
| Complexity Level | |||||
|---|---|---|---|---|---|
Competences | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| D.10. Information and Knowledge Management | |||||
| E.3. Risk Management | |||||
| E.8. Information Security Management | |||||
| E.9. Information Systems Governance | |||||